نحوه اندازه گیری گردنبند و انواع سایز زنجیر

نحوه-اندازه-گیری-گردنبند-و-انواع-سایز-زنجیر

یکی از دغدغه‌های خرید بدلیجات اندازه گردنبند مورد نیاز هر شخص است، اندازه گیری‌های گردنبند بر اساس طول زنجیر تعیین می‌شود. در حالی که چند طول استاندارد گردنبند وجود دارد، هنگام تعیین اندازه مناسب گردنبند، باید اندازه گیری‌های خود را انجام دهید و فاکتورهای مشابه را در نظر بگیرید. برای اندازه گیری گردنبند، طول زنجیر را با استفاده از خط کش یا نوار اندازه گیری تعیین کنید. از آن اندازه استفاده کنید تا بفهمید گردنبند مناسب شما یا عزیزان است. در ادامه با گالری بدلباز همراه باشید.

 

اندازه-گیری-گردنبند-از-طریق-خط-کش

اندازه گیری گردنبند

یکی از ساده‌ترین راه‌های فهمیدن سایز گردنبند اندازه گیری گردنبند از طریق خط کش است به این صورت که زنجیر را باز کرده و صاف قرار دهید. اندازه گیری گردنبند در واقع اندازه گیری زنجیر آن است. اگر می‌خواهید زنجیره را اندازه بگیرید ، باید آن را باز کرده و تا حد ممکن صاف کنید. آن را روی میز یا سطح صاف بگذارید تا اندازه گیری آن آسان شود.

در ادامه طول را با خط‌کش یا نوار اندازه گیری کنید. نوار اندازه گیری را از یک سر زنجیر تا سر دیگر گسترش دهید. قلاب را در اندازه‌گیری فراموش نکنید. زنجیره کامل، از جمله قلاب، باید اندازه گیری شود زیرا این تعیین کننده میزان آویزان بودن آن است.

توجه داشته باشید که هرگونه آویز و پلاک در اندازه گردنبند شما بی تاثیر است.

به طول بدست آمده از طریق اندازه گیری توجه داشته باشید. می‌توانید آن را حفظ کرده و یا آن را یادداشت کنید. این طول با اندازه گردنبند رابطه مستقیم دارد. اگر در ایالات متحده زندگی می‌کنید، اندازه گیری‌ها معمولاً بر حسب اینچ است و از سانتی متر در بیشتر نقاط دیگر جهان مخصوصا در کشور ما ایران استفاده می‌شود. اگر بخواهید می‌توانید اندازه گیری را در هر دو واحد انجام دهید.

اگر اندازه گیری دریافت کردید که عدد دقیق نیست، سعی کنید سایز اندازه گیری شده را به نزدیک ترین عدد رند کنید.

با این روش به راحتی می‌توانید در خرید خود مخصوصا خرید آنلاین بدلیجات از سایز بدست آمده استفاده کنید.

 

اندازه-گیری-گردنبند-از-طریق-اندازه-دور-گردن

اندازه گیری گردنبند از طریق اندازه دور گردن

اندازه گردن خود را اندازه بگیرید. اندازه گردن احتمالاً مهمترین اندازه گیری برای تعیین طول مناسب ترین گردنبند برای شماست. برای اندازه‌گیری، یک نوار اندازه گیری (نخ یا نوار پارچه ای) نرم را به دور گردن خود بپیچید، و اندازه نوار را به همان اندازه که اندازه می گیرید، موازی زمین نگه دارید. سپس، 2 تا 4 اینچ (5 تا 10 سانتی متر) به اندازه گیری گردن خود اضافه کنید تا حداقل طول زنجیره پیشنهادی خود را محاسبه کنید.

اگر فردی با اندازه گردن با ابعاد 13 (33 سانتی متر) تا 14 اینچ (36.8 سانتی متر) هستید، گردنبند 18 اینچی (45.7 سانتی متر) گزینه مناسبی برای طول گردنبند است.

اگر اندازه گردن شما به اندازه 15 (38 سانتی متر) تا 16 اینچ (41.2 سانتی متر) است، گردنبند 20 اینچی (50.8 سانتی متر) گزینه خوبی است.

اگر اندازه گردن شما از ابعاد 17 (43.2 سانتی متر) تا 18 اینچ (47 سانتی متر) باشد، یک گردنبند 22 اینچی (55.9 سانتی متر) گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

اگر نمی‌توانید طول گردنبند را با اندازه گردن خود تنظیم کنید، به سادگی اندازه دوم را از اندازه گردن خود به عنوان حداقل اندازه گیری گردنبند خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر شما فردی با اندازه گردن با اندازه 17 اینچ (43 سانتی متر) هستید، حداقل استاندارد شما باید به جای 18 اینچ (45 سانتی متر) ، 20 اینچ (50 سانتی متر) باشد.

هنگام انتخاب طول، قد خود را در نظر بگیرید. علاوه بر اندازه گردن، قد شما می تواند موقعیت گردنبند را در اطراف گردن شما نیز تغییر دهد. گردنبندهای بلند می‌توانند افراد کوتاه قد را تحت فشار قرار دهند و گردنبندهای کوتاه در افراد بلند قد باعث دیده نشدن آن گردنبند می‌شوند.

مطالعه مقاله اندازه گیری سایز انگشتر را از دست ندهید.

 

بهترین-سایز-گردنبند-براساس-قد

بهترین سایز گردنبند براساس قد

اگر قد شما زیر 4 اینچ (162 سانتی متر) است، گردنبندهایی به ابعاد بین 16 تا 20 اینچ (40 تا 50 سانتی متر) مناسب شما است.

برای افرادی با قد بین 4 اینچ (162 سانتی متر) و 5 فوت (1.5 متر) 7 اینچ (170 سانتی متر).

افرادی که قد آنها 5 فوت (1.5 متر) 7 اینچ (170 سانتی متر) یا بلندتر است با گردنبندهای بلند ظاهر بهتری دارند.

 

انواع-سایز-گردنبند-برای-خانم-ها

انواع سایز گردنبند برای خانم ها

طول استاندارد را برای زنان بدانید. زنجیر گردنبند استاندارد که برای خانم‌ها طراحی شده است در پنج اندازه اصلی ارائه می‌شود. برای اکثر خانم‌ها ، این اندازه‌ها تقریباً در همان مکان بدن قرار می‌گیرند. اندازه‌های استاندارد عبارتند از:

طول چوکر 16 اینچ (40 سانتی متر) است.

طول پرنسس 18 اینچ (45 سانتی متر) است، اما این اندازه در واقع می‌تواند بین 17 تا 19 اینچ (43 و 48 سانتی متر) باشد. این طول معمولاً در استخوان ترقوه می‌افتد.

طول ماتین 20 اینچ (50 سانتی متر) است که معمولاً کمی زیر استخوان یقه امتداد می یابد.

اگر به زنجیری نیاز دارید که در وسط سینه قرار گیرد ، یک زنجیر 20 اینچی (55 سانتی متر) را انتخاب کنید.

برای گردنبندی که در اطراف نیم تنه قرار دارد ، یک زنجیره 24 اینچی (60 سانتی متر) انتخاب کنید.

 

انواع-سایز-گردنبند-برای-آقایان

انواع سایز گردنبند برای آقایان

به طول‌های استاندارد زنجیره‌ای برای آقایان توجه داشته باشید. زنجیر گردنبند طراحی شده برای آقایان در چهار اندازه اساسی ارائه می‌شود. مانند گردنبندهای زنانه، گردنبندهای مردانه معمولاً تقریباً در همان قسمت ها قرار می‌گیرند. طول استاندارد برای گردنبندهای مردانه عبارتند از:

مردان با اندازه گردن کوچکتر ممکن است یک زنجیره 18 اینچی (45 سانتی متر) انتخاب کنند. این طول باید تا پایین گردن پایین بیاید.

معمول ترین طول برای یک مرد متوسط 20 اینچ (50 سانتی متر) است که به استخوان ترقوه می‌رسد.

اگر می‌خواهید چیزی در زیر استخوان ترقوه قرار بگیرد ، یک زنجیره 22 اینچی (55 سانتی متر) انتخاب کنید.

برای گردنبندی که به نقطه ای دقیقاً بالای جناغ می آید ، با یک زنجیر 24 اینچی (60 سانتی متر) بروید.

 

انواع-سایز-گردنبند-برای-کودکان

انواع سایز گردنبند برای کودکان

به یاد داشته باشید که گردنبندهای کودکان دارای استانداردهای جداگانه‌ای هستند. قد و قاب کودکان معمولاً کوچکتر است، بنابراین اندازه‌های استاندارد طول گردنبند از استانداردهای بزرگسالان متفاوت است. بیشتر گردنبندهای ساخته شده برای کودکان در یک محدوده قرار دارند: 14 تا 16 اینچ (35 تا 40 سانتی متر)

 

انتخاب-گردنبند-مناسب-با-لباس

انتخاب گردنبند مناسب با لباس

طول گردنبند خود را با مناسبت و لباس هماهنگ کنید. جواهرات باید مکمل لباس شما باشد و لباس شما معمولاً با یک گردنبند خوب بهتر دیده می‌شود. به عنوان یک قاعده کلی ، گردنبندهای بلند باید با لباس هایی که گردنشان بلند است مانند یک ژاکت یقه‌دار ست شوند زنجیرهای کوتاه معمولاً با لباس رسمی بهترین هماهنگی را دارند ، به خصوص اگر این زنجیر به قدری کوتاه باشد که کاملاً بالای گردن لباس نشسته باشد.

انتخاب مناسب گردنبند برای یک بلوز معمولی ممکن است برای یک لباس شام رسمی خوب نباشد.

 

زنجیر-های-بلند-و-مزایای-آن_ها

زنجیر های بلند و مزایای آن‌ها

زنجیر خود را به عنوان یک استایل خوب دوبل کنید. بسیاری از گردنبندهایی که در بازار موجود است، بیش از اندازه استاندارد هستند. برای استفاده از این گردنبندهای بلند، باید گردنبند را دو، سه یا حتی چهار بار دور گردن خود بپیچید. این کار می‌تواند از طریق طول آن گردنبند متفاوت باشد.

گردنبندی به ابعاد 28 تا 34 اینچ (71 تا 86 سانتی متر) که تا نیم تنه یا زیر آن آویزان است معمولاً دو بار دور گردن پیچیده می‌شود.

گردنبندهایی به ابعاد 40 اینچ (101 سانتی متر) یا طولانی تر، معمولاً تا ناف یا زیر ناف ادامه دارند ممکن است لازم باشد دو تا سه بار به دور گردن بسته شوند.

اگر اندازه گردنبند 48 اینچ (122 سانتی متر) یا طولانی تر باشد، معمولاً سه تا چهار بار دور گردن بسته می‌شود.

 

آویزها-در-گردنبند

توجه داشته باشید که آویزها به طول گردنبندها می افزایند. آویزها می‌توانند بر طول کلی و وزن گردنبند تأثیر بگذارند. وقتی آویز روی زنجیری از طول مشخص قرار می‌گیرد، پایین آویز – و به طور کلی گردنبند – با طول آویز از قسمت جلویی شما امتداد می‌یابد. به عبارت دیگر ، اگر یک آویز 2 اینچی (5 سانتی متری) روی زنجیری 18 اینچی (45 سانتی متری) قرار دهید، گردنبند 2 اینچ (5 سانتی متر) زیر استخوان ترقوه قرار می‌گیرد.

به طور قابل توجهی آویزهای سنگین ممکن است زنجیر را حتی بیشتر پایین بکشند زیرا وزن آویزها باعث می‌شود تا زنجیر به دور گردن شما آویزان شود.

در نهایت نظرات شما عزیزان در رابطه با مطالب بالا برای تیم ما (گالری بدلباز) دلگرم کننده است.

2 دیدگاه برای “نحوه اندازه گیری گردنبند و انواع سایز زنجیر

  1. فرشته گفته:

    وای ممنون، همیشه برای خرید آنلاین این مشکلو داشتم که یه وقت سایز گردنبند اونی نباشه که میخوام الان با خوندن این مقاله فهمیدم چطوری اندازه بگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *