انتخاب گوشواره برای فرم صورت شما

انتخاب-گوشواره-برای-فرم-صورت-شما

گوشواره در میان اکسسوری‌های پرطرفداری قرار می‌گیره که می‌تونه تاثیر مستقیمی توی استایل و ظاهر شما داشته باشه؛ به طوری که تناسب گوشواره برای فرم صورت، به شما این امکان رو می‌ده تا فرم صورتتون رو خنثی کنین و به این وسیله، در راستای داشتن ظاهری زیباتر، حرکت کنین. از طرفی هم تنوع بسیاری در طراحی و ساخت انواع گوشواره‌ها در نظر گرفته شده که می‌تونه به شما در راستای انتخاب گوشواره مناسب فرم صورتتون کمک کنه.

با توجه به اینکه اکسسوری‌ها فاکتورهای زیبایی هستن و با هدف تکامل استایل مورد استفاده قرار می‌گیرن، لازمه که در انتخاب اون‌ها دقت به مراتب بیشتری صورت بگیره. به طوری که حدالامکان، عوامل متنوع لحاظ بشه تا به این وسیله، اکسسوری مناسبی رو انتخاب کنین. از این رو، با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف در استفاده از گوشواره مناسب فرم صورت، در ادامه این بحث به ارائه توضیحات بیشتری در رابطه با انواع فرم صورت و گوشواره‌های مناسب اون‌ها، خواهیم پرداخت.

انواع-فرم-صورت

انواع فرم صورت

خیلی از افراد، صورت رو در دو قالب کشیده و گرد توصیف می‌کنن! اما این در حالی هست که فرم صورت می‌تونه دارای 6 قالب، مثلث، مربع، گرد، بیضی، مستطیل و قلبی باشه. هر کدوم این 6 قالب هم می‌تونن با استفاده از گوشواره‌های مختلف و یا مدل‌ موهای متفاوت، خنثی بشن. در حقیقت باید چنین گفت که هدف از انتخاب گوشواره در بیشتر مواقع، باید با در نظر گرفتن فرم صورت و در راستای خنثی کردن اون باشه.

به همین دلیل هم توصیه‌هایی که برای انتخاب گوشواره در افرادی با صورت گرد می‌شه، با افرادی که صورت لاغر و مستطیلی دارن، متفاوت هست. به طوری که این تفاوت، در راستای تناسب تعریف شده و به زیباتر شدن ظاهر افراد کمک بزرگی می‌کنه. با این وجود، بسیاری از افراد در هنگام انتخاب اکسسوری‌هایی چون گوشواره، تنها به جنبه زیبایی و ظرافت اون توجه می‌کنن.

در نتیجه اگر بخواین فرم صورتتون رو در انتخاب گوشواره ملاک قرار بدین، لازمه که با راه‌های تشخیص فرن صورت آشنایی پیدا کنین. سپس با توجه به مدل‌های مختلف گوشواره بدلیجات و طلا، بهترین گزینه رو برای خودتون انتخاب کنین. این فرم‌ها به واسطه برخی موارد و فاکتورهای ویژه، قابل تشخیص و تفکیک هستن.

مدل‌های-مختلف-گوشواره

مدل‌های مختلف گوشواره

گوشواره‌ها با توجه به مولفه‌های مختلف، می‌تونن مدل‌های متنوعی داشته باشن. در واقع علاوه بر اینکه شکل و فرم گوشواره، مدل اون رو تعیین می‌کنه، در بیشتر مواقع فاکتورهایی چون ساختار اون‌ها، باعث ایجاد مدل‌های متنوع می‌شه. مدل‌هایی چون دایره، حلقه‌ای، میخی‌، بخیه‌ای، آویز و انواع دیگه، همشون در میان شکل‌های متنوع گوشواره قابل توصیف هستن.

همونطور که می‌دونین، گوشواره یکی از اکسسوری‌هایی هست که می‌تونه کاربرد دائمی داشته باشه و تنها منحصر به مراسم و مهمانی‌ها نشه. از این رو مدل‌های مختلف اون شامل انواع راحتی و مجلسی هم می‌شن. در نتیجه گزینه‌های بسیاری برای افراد قابل تعریف هست که هر کدوم خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به خودشون رو دارن.

از طرفی هم برندهای مختلفی که وارد عرصه ساخت اکسسوری‌های بدلی شدن، سبب گستردگی گزینه‌ها شدن. به همین دلیل برای انتخاب گوشواره مناسب، باید فاکتور فرم صورت خودتون رو هم در نظر بگیرین تا جذابیت اون بیشتر بشه.

فاکتورهای-تشخیص-فرم-صورت

فاکتورهای تشخیص فرم صورت

اولین فاکتوری که در رابطه با تشخیص فرم صورت ذکر می‌شه، مربوط به فضای صورت هست. برای اینکه فرم فضای صورت رو به دست بیارین، باید در پیشانی از قسمت رویش مو تا چانه رو مورد بررسی قرار دهید. این قسمت طول صورت شما رو تشکیل می‌ده‌. در مقابل، باید به قسمت پایین صورتتون، یعنی به فرم و فاصله فک تا چانه هم توجه کنین تا زاویه اون رو تشخیص بدین

مسئله بعدی در رابطه با فاصله بین دو گونه هست که بسته به فرم صورتتون می‌تونه از طول صورت بیشتر یا کمتر و یا حتی با اون مساوی باشه. توجه به عرض پیشانی رو هم باید در نظر بگیرین. لازم به ذکره که عرض‌ها به بیشترین فاصله خطوط افقی صورت اطلاق می‌شن.

در حالت کلی، با بررسی این دسته از فاکتورها می‌تونین نسبت به شکل و فرم صورتتون اطلاع و و آگاهی پیدا کنین. به این صورت، فرایند تشخیص گوشواره مناسب برای فرم صورت، بسیار ساده خواهد شد.

گوشواره مناسب برای فرم‌های مختلف صورت

حال که با نحوه تشخیص فرم صورت و انواع مدل‌های گوشواره آشنایی پیدا کردین، زمان اون رسیده تا به بحث و بررسی در رابطه با گوشواره‌های مناسب برای هر فرم صورت، بپردازیم.

گوشواره-مناسب-فرم-صورت-دایره-و-گرد

  • گوشواره مناسب فرم صورت دایره و گرد

آشناترین فرم صورت برای افراد، مربوط به صورت‌هایی با فرم گرد هست که در این صورت‌ها، فاصله طول و عرض صورت کاملا برابر بوده و فک زاده به خصوصی نداره. برای این فرم صورت‌ها، گوشواره‌های آویز و بلند، انتخاب بسیار مناسبی هستن. چرا که فرم گرد صورت، به واسطه بلندی گوشواره به تعادل می‌رسه و به همین دلیل گوشواره جلوه بیشتری در ظاهر این افراد پیدا می‌کنه‌.

از جمله گوشواره‌هایی که به هیچ عنوان برای افراد با صورت‌های گرد توصیه نمی‌شه، گوشواره‌های حلقه‌ای، میخی و به طور کلی گرد هستن. چرا که این گوشواره‌ها در کنار فرم گرد صورت، جذابیتی پیدا نمی‌کنن و حتی می‌تونن سبب پرتر دیده شدن صورت بشن. در حالت عادی‌، افرادی که صورت گردی دارن، تپل‌تر به نظر می‌رسن؛ در نتیجه نباید با به کارگیری گوشواره‌های نامناسب، این موضوع رو تشدید کرد. همچنین توجه داشته باشین که بهتر هست که گوشواره بلند، به فرم‌های حلقه یا دایره ختم نشه‌.

گوشواره-مناسب-فرم-صورت-مربع

  • گوشواره مناسب فرم صورت مربع

فرم صورت مربعی، مربوط به زمانی هست که عرض گونه، پیشانه، فک و نیز طول صورت فرد با هم برابر باشه. در این صورت، فرم صورت این افراد مربعی بوده و برای خنثی سازی اون، باید از فرم‌های بدون گوشه بهره گرفته بشه. در واقع مهم‌ترین ویژگی‌ای که در رابطه با صورت‌هایی با فرم مربع مطرح می‌شه، گوشه‌ها و زاویه‌هایی هست که در بخش‌های مختلف چهره به وجود اومده.

از این رو، بهترین گزینه برای حذف زاویه‌ها، گوشواره دایره و یا حلقه‌ای خواهد بود. به خصوص اگه اندازه این گوشواره‌ها بزرگ‌تر باشه، می‌تونن جلوه بهتری به ظاهر شما بدن. همچنین باید گفت که استفاده از گوشواره‌های بلندی که در طولشون انحنا تعریف شده، می‌تونه به خنثی کردن فرم مربعی کمک کنه.

در مقابل، برای افرادی که صورت با فرم مربع دارن، به هیچ عنوان استفاده از گوشواره‌های میخی و یا هر گوشواره دیگه‌ای که فرم مربعی داشته باشه، مناسب نخواهد بود. چرا که این دسته از گوشواره‌ها، به شدت سبب تشدید زاویه‌های صورت می‌شن.

گوشواره-برای-فرم-صورت-مثلثی

  • گوشواره برای فرم صورت مثلثی

در صورتی که عرض پیشانی شما بیشتر از عرض‌های دیگه صورتتون باشه و چونه باریکی داشته باشین، از عبارت مثلثی برای توصیف صورتتون بهره گرفته می‌شه. توجه داشته باشین که صورت‌های مثلثی، به نسبت قلبی، کشیده‌تر هستن. برای این فرم صورت‌ها، لازمه از گوشواره‌ای استفاده بشه که عرض زیاد پیشانی و باریکی چانه، خنثی بشه. در نتیجه گوشواره‌هایی که فرم اشک دارن و یا مثلث هستن، می‌تونه مناسب باشه. البته این گوشواره‌های مثلث، باید از راس آویزون شن نه از قاعده.

علت این موضوع، تعریف شکل دیگه از مثلث هست. در واقع صورت شما می‌تونه توی قسمت فک، عرض بیشتری نسبت به گونه و پیشانی داشته باشه. در این حالت، باز هم صورت شما مثلثی هست با این تفاوت که برای استفاده از گوشواره مناسب، باید گوشواره‌ مثلثی‌ای رو انتخاب کنین که از بخش قاعده آویز می‌شه‌. توجه داشته باشین که همسو بودن فرم مثلثی صورت با فرم مثلثی گوشواره، عامل تشدید مثلث خواهد بود.

گوشواره-برای-فرم-صورت-مثلثی

  • گوشواره مناسب فرم صورت بیضی

در رابطه با افرادی که فرم صورتشون بیضی هست، محدودیتی برای انتخاب گوشواره مطرح نمی‌شه. این موضوع برای این دسته از افراد در قالب یک مزیت قابل بحث و بررسی هست. در نتیجه می‌تونن تقریبا از هر مدل گوشواره‌ای که دوست دارن، بدون هیچ محدودیتی بهره بگیرن.

گوشواره-برای-فرم-صورت-قلبی

  • گوشواره برای فرم صورت قلبی

همونطور که گفته شد، فرم صورت قلبی می‌تونه شباهت زیادی با صورت مثلثی داشته باشه، اما این صورت‌ها به نسبت کشیدگی کمتری دارن. از اونجایی که بین این نوع صورت‌ها و انواع مثلثی شباهت زیادی دیده می‌شه، طبیعتا برای خنثی سازی هم باید از یک مدل گوشواره بهره گرفته بشه. گوشواره‌هایی که فرم مثلثی دارن و از راس آویز می‌شن و همینطور گوشواره‌های بلند، می‌تونن به خنثی سازی فرم قلبی صورت شما کمک کنن. به علاوه گوشواره‌های اشکی هم گزینه مناسبی برای صورت‌هایی با فرم قلب خواهند بود.

گوشواره-مناسب-فرم-صورت-مستطیل

  • گوشواره مناسب فرم صورت مستطیل

افرادی که صورت مستطیلی دارن، می‌تونن با استفاده از گوشواره‌هایی با طرح‌های شلوغ و کار شده، صورتشون رو پرتر نشون بدن. گوشواره‌هایی که مدل خوشه‌ای دارن و یا انواع حلقه‌ای‌، می‌تونن گزینه‌های بسیار مناسبی برای این دسته از افراد باشن.

در حالت کلی، علاوه بر فاکتورهایی که در رابطه با فرم صورت و گوشواره‌های مناسب اون مطرح شد، برخی فاکتورها هم با توجه به ساختار استخوانی صورت مطرح می‌شن. به طوری که ظرافت و یا درشت بودن استخوان‌های صورت، در ایجاد این فاکتورها موثر هستن. در حالت کلی، باید توجه داشت که انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت، به جلوه‌گری هر چه بیشتر اون کمک می‌کنه. در نتیجه حتما به این موضوع در روند گزینش گوشواره، توجه داشته باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *